ارزش گیاهان چند ساله گیاه علفی

به نظر می رسد که همیشه علاقه زیادی به گیاهانی وجود دارد که مادربزرگهای ما در باغ های قدیمی خود کشت می کردند. این گیاهان که به گیاهان چند ساله علفی معروفند شامل گلهای آشنایی مانند گل صد تومانی ، گل گیاه ، عنبیه ، کلمباین ، موشک ، شقایق و اسپیرئا هستند. با کمی مراقبت ، این گیاهان چندین سال زنده می مانند ، هرچند که سالانه قله های آنها به زمین می میرند.

گیاهان چند ساله بسیار ارزشمند هستند زیرا از نظر عادت ، رشد ، شکل  گل زامفولیا ، اندازه و رنگ گل بسیار متفاوت هستند. بعضی از آنها را می توان در هر شرایط خاک چه مرطوب ، خشک ، آفتابی یا سایه دار پرورش داد. به طور کلی ارزان هستند و به راحتی قابل تکثیر هستند.

با انتخاب دقیق گیاهان ، می توان گیاهان چند ساله را از اوایل بهار درست تا پاییز شکوفا کرد. بعلاوه ، تقریباً همه گیاهان چند ساله گلهای بریده خوبی ایجاد می کنند.

می توان آنها را به جای درختچه ها در امتداد دیواره ها و مسیرهای ورودی استفاده کرد اما محبوب ترین روش کاشت آنها در یک مرز جمع می شود. در اینجا آنها با توجه به اندازه ، رنگ گلها ، زمان شکوفایی و عادت رشد آنها بهتر مرتب می شوند. گیاهان بلندتر باید در پشت مرز و گیاهان کوتاهتر در جلو قرار گیرند.

هنگام تنظیم گیاهان برای رنگ بهتر است فقط دو یا سه رنگ انتخاب شود تا حس هماهنگی فراهم شود. گلهای سفید در طرح های رنگی باغ بسیار مفید هستند زیرا سفید در حقیقت عدم وجود رنگ است بنابراین گلها با رنگهای دیگر تداخل ندارند. گیاهان شاخ و برگ سبز زمینه ای برای رنگ ها فراهم می کنند تا به برجستگی آنها کمک کند.